KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13903005
nr 1390 3005
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 12/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 april 2021
kl 18:27:15
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander